Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

Artykuły

Kolejny sukces "Regionalistów"

2018-12-16
Bardzo nam miło poinformować, że uczennica klasy V, Klaudia Kęcik, w gminnym etapie XVII edycji konkursu "Wiedzy o regionalizmie" zajęła II miejsce.
Ten wynik ma szczególne znaczenie w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To właśnie uczniowie tacy jak Klaudia podkreślają, że nie zapominamy o tych, którzy walczyli dla przyszłych pokoleń i tworzyli naszą małą ojczyznę.
 
Czytaj więcej o: Kolejny sukces "Regionalistów"

GALA "JUNIOR BIZNES"

2018-12-03
Powiększ zdjęcie

29 listopada 2018r. w OCK w Opolu Lubelskim w ramach projektu Kreator Przedsiębiorczości odbyła się Gala „Junior Biznes”. Wzięło w niej udział 100 uczniów ze szkół podstawowych powiatu opolskiego oraz 20 opiekunów. Z naszej szkoły zgłosiły się dwie 5 – osobowe grupy z klas VII – VIII z paniami: Ewą Jarską i Agnieszką Kunowską – Włodarczyk. Podczas uroczystej gali przedstawione zostały zasady udziału w projekcie oraz został wygłoszony wykład dla młodzieży o przedsiębiorczości (co to jest działalność gospodarcza, co to jest biznesplan oraz jak zarabia się pieniądze). Część prelekcji została  poświęcona zasobom regionu LGD i ich wykorzystaniu w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Kreator Przedsiębiorczości (KP) to międzynarodowy projekt współpracy realizowany przez 20 lokalnych grup działania oraz partnera ze Słowacji.

Celem projektu jest wzrost aktywności społecznej i gospodarczej, promowanie lokalnej przedsiębiorczości oraz kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży i dorosłych.

W ramach projektu zostaną zrealizowane dwa przedsięwzięcia: Laboratorium Przedsiębiorczości, które jest skierowane do młodzieży  z obszaru Lokalnej Grupy Działania „Owocowy Szlak” oraz Centrum Produktu Lokalnego, pełniące funkcję wspierającą rejestrację i sprzedaż lokalnych produktów.

Czytaj więcej o: GALA "JUNIOR BIZNES"

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

2018-12-03
Powiększ zdjęcie

W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych,  nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W dniach 20 – 23.11.2018r. uczniowie przynosili do szkoły dary, które przekazane zostały do sztabu głównego akcji w Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Poniatowej, skąd trafią do potrzebujących rodzin. Z pomocą przyszli strażacy z OSP w Poniatowej Wsi, którzy zajęli się transportem zebranych paczek.                                                           

Czytaj więcej o: Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Młodzi bez szkodliwych używek

2018-11-22
Powiększ zdjęcie

8 listopada 2018r. w naszej szkole odbyło się szkolenie „Młodzi bez szkodliwych używek. Wpływ narkotyków, dopalaczy i innych nałogów na funkcjonowanie organizmu człowieka i jego mózgu.” Warsztaty dla uczniów i rodziców poprowadziła terapeutka z firmy Szkoła Osiągania Sukcesów  w Lublinie. Szkolenie miało na celu pokazanie  młodym osobom i rodzicom współczesnych zagrożeń jakie niesie ze sobą obecne środowisko życia, przedstawienie jak niszczącą siłę mają wszelkie uzależnienia, od narkotyków, dopalaczy, po alkohol, papierosy, hazard czy też uzależnienia od mediów społecznościowych czy gier komputerowych.

 

Czytaj więcej o: Młodzi bez szkodliwych używek

Pokaz historyczny „Ku niepodległej”

2018-11-22
Powiększ zdjęcie

20 listopada 2018r. Grupa Rekonstructo przedstawiła w naszej szkole pokaz historyczny Ku niepodległej”,  opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i Ojczyznę. Była to wesoła lekcja historii, upamiętniająca dążenia niepodległościowe naszych rodaków. Prowadzący przybliżyli wiedzę o powstaniach narodowych, zaborach oraz rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego. Pokazali stroje z tamtych czasów (szwoleżer, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich) oraz kolekcję replik broni używanej przez powstańców i w I wojnie światowej.

Czytaj więcej o: Pokaz historyczny „Ku niepodległej”

100 – lecie Odzyskania Niepodległości …

2018-11-22
Powiększ zdjęcie

9 listopada 2018r. o godz. 11.11 nasi uczniowie wraz z 5 milionami uczniów z całej Polski śpiewali hymn państwowy bijąc rekord dla Niepodległej a 13 listopada o godz. 16.00 wszyscy spotkaliśmy się na wieczornicy poświęconej setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Uczniowie przedstawili program artystyczny przygotowany przez p. Monikę Górniak – scenariusz i reżyseria oraz p. Sławomira Sudy – oprawa muzyczna.

Czytaj więcej o: 100 – lecie Odzyskania Niepodległości …

Jesienny Konkurs Recytatorski

2018-11-22
Powiększ zdjęcie

16 listopada 2018r. w OCK w Opolu Lubelskim odbyły się powiatowe eliminacje kolejnej edycji Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Z radością przyjęliśmy fakt, że uczennica naszej szkoły Patrycja Bucior z kl. VII otrzymała wyróżnienie. Patrycja recytowała fragment prozy z książki „Alicja w Krainie Czarów”.

Czytaj więcej o: Jesienny Konkurs Recytatorski

Śniadanie ważna sprawa !!!!!

2018-11-15
Powiększ zdjęcie

Dnia 8 listopada 2018 r. uczniowie z zerówki oraz z klasy I, II i III wzięli udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego pt: „Śniadanie daje moc”. Celem akcji jest uświadomienie dzieciom jak ważne dla ich zdrowia, prawidłowego rozwoju, uczenia się, podejmowania różnych aktywności jest zdrowe i pełnowartościowe odżywianie. Dzieci samodzielnie przygotowywały bardzo smaczne i zdrowe śniadanie. Z wielkim zaangażowaniem wykonywały wszystkie czynności z tym związane: układały produkty, smarowały pieczywo, komponowały kanapki. Najprzyjemniejszym momentem tego dnia było delektowanie się tymi wszystkimi zdrowymi smakołykami. Zdrowe śniadanie dało dzieciom tyle energii, którą potem wykorzystały na zajęciach ruchowych. To był jeden z wielu bardzo radosnych i ciekawych dni.

 

Czytaj więcej o: Śniadanie ważna sprawa !!!!!

Wizyta u mistrza z Czarnolasu

2018-10-24
Powiększ zdjęcie

18 października 2018 r. uczniowie z klas III-VIII naszej szkoły  wybrali się na wycieczkę do Czarnolasu. Odwiedziliśmy tam Muzeum Jana Kochanowskiego, aby jeszcze dokładniej poznać życie i twórczość  naszego patrona. Pani przewodnik oprowadziła nas po salach poświęconych kolejnym etapom  jego życia i bardzo ciekawie o nich opowiadała. Na ścianach znajdowały  się fragmenty utworów Kochanowskiego, można było zobaczyć gobeliny, obrazy, a także rzeźby przedstawiające poetę oraz  jego żonę i córki. Widzieliśmy również miejsce, w którym rosła słynna czarnoleska lipa, a gdzie to  Kochanowski pisał swoje utwory. Potem spacerowaliśmy po parku, który był pełen jesiennych kolorowych liści.

Czytaj więcej o: Wizyta u mistrza z Czarnolasu

Szkolne obchody DEN. Baczność! Do ślubowania wystąp!

2018-10-16
Powiększ zdjęcie

15 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji podczas, której ślubowali uczniowie klasy I i najmłodsze przedszkolaki.

W tym najważniejszym wydarzeniu wzięli udział: Pani Dyrektor Bożena Chyła, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, rodzice oraz przedszkolaki i uczniowie klas 0-VIII.

Czytaj więcej o: Szkolne obchody DEN. Baczność! Do ślubowania wystąp!

Wspólne świętowanie z zaprzyjaźnioną szkołą

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

 

 12 października 2018 r. odbyła się uroczystość 70-lecia istnienia  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce Letnisku. Przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w tym dostojnym jubileuszu. Poczet sztandarowy w składzie: Martyna Lewtak, Natalia Kołodziejczyk oraz Bartłomiej Pyda wraz z opiekunami p. Moniką Górniak i p. Danielem Piłatem świętowali razem z uczniami, dyrekcją oraz pracownikami zaprzyjaźnionej szkoły. To wydarzenie pokazało, że łączy nas nie tylko postać wspólnego patrona, ale też wizja i misja szkoły oparta na wartościach promowanych przez Jana Kochanowskiego,  którą staramy się realizować podczas każdego dnia pracy i nauki.                             

                                                                                                                     

Czytaj więcej o: Wspólne świętowanie z zaprzyjaźnioną szkołą

Dzień Kropki

2018-10-16
Powiększ zdjęcie

          „Vashti jest małą, nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzy w swoje możliwości. Na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vasti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki: „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”...

Czytaj więcej o: Dzień Kropki

Pliki do pobrania

Grudzień
pnwtsrczptsond
12
Pokaż wydarzenia w dniu 3 grudnia456789
101112131415Pokaż wydarzenia w dniu 16 grudnia
17181920212223
24252627282930
31
  • Poniatowa
  • -0.9°C
  • całkowite zachmurzenie
  • Wiatr: 0.5m/s N
  • Ciśnienie: 1029 hPa
  • Wilgotność: 92%
  • Wschód słońca: 08:31
  • Zachód słońca: 16:24
  • Źródło: OpenWeatherMap

Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego

w Poniatowej Kolonii

E-mail: pkolonia@wp.pl

pomoc@szkolnastrona.pl