Kolędowanie z grupą teatralną "To i Owo"

Kolędowanie z gwiazdą, szopką czy turoniem to popularny niegdyś bożonarodzeniowy zwyczaj. Polega ona na odwiedzaniu domostw z życzeniami pomyślności w Nowym Roku. Dziś jednak należy do rzadkości i spotkać go jeszcze można jedynie na wsiach. W miastach niestety tradycja zanika. Szkoda trochę, bo to piękny i ciekawy obrzęd o bogatej historii.

Grupa teatralna „To i Owo” złożona z rodziców naszych uczniów pod kierunkiem Pani Marzeny Piłat  po świętach Bożego Narodzenia postanowiła przypomnieć ten zwyczaj mieszkańcom lokalnej społeczności. W barwnych przebraniach z oprawą akordeonową Pana Pawła odwiedzali domostwa Poniatowej Wsi i Kolonii. Wraz z rodzicami kolędowali nasi uczniowie. Mieszkańcy wsi bardzo ciepło i serdecznie przyjęli kolędników. Grupa teatralna  została zaproszona również przez księdza wikariusza do remizy OSP w Kraczewicach na uroczystość Trzech Króli, gdzie kolędowała wspólnie z parafianami i zaproszonymi gośćmi. Pieniądze zebrane podczas kolędowania przeznaczone zostaną na zakup pomocy dydaktycznych dla naszych uczniów i przedszkolaków.

Dziękujemy mieszkańcom za przyjecie kolędników w swoich domach. Mamy nadzieję, że  taki piękny zwyczaj będzie kontynuowany w przyszłym roku.

pnwtśrczptsond
  • Poniatowa